Najlepsze miejsce na nowe znajomości

Pełna wersja: Dlaczego ludzie sięgają po alkohol?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Hej, zastanawialiście się kiedyś dlaczego ludzie wpadają w alkoholizm? pytam nie bez powodu – ostatnio mnie strasznie przeraza to, ze wiele moich koleżanek, z którymi na co dzień pracuje w korpo ma problem z alkoholem. Widzę to na imprezach, słyszę jak opowiadają o tym, ze każdy dzień konczy się obowiązkowo butelką wina „na rozluźnienie”…
Nie mówię, ze sama stronie totalnie od alkoholu, ale nie czuje az tak częstej potrzeby spożywania nawet wina, a o tym, aby upijać się na imprezach nie wspomnę. Jakoś nie wyobrażam sobie utraty kontroli nad sobą..
Ja lubię sobie od czasu do czasu wypic, zresetować się z kumplami. Ale w sumie nie robie dlatego, że mam jakiś problem, tylko dla fanu. No i jakos tam nie nałogowo, raczej przy jakiejś okazji urodziny, imieniny, mecz itp.
Z tego, co piszesz, to twoje koleżanki mogą mieć jakiś problem? Może nie układa im się w domu? Nie radzą sobie z ciśnieniem w korporacji? Czytałam, że takie właśnie kobiety często potem muszą leczyć się z alkoholizmu w jakimś ośrodku odwykowym.
Moja kumpela niestety tak właśnie skończyła…
A gdzie? Bo szukam właśnie namiarów.
W prywatnym ośrodku AGNUS, gdzieś chyba albo w Poznaniu albo koło, jeśli się nie mylę. W każdym razie pomogli jej tam, bo w końcu po kilku miesiącach terapii tam i poza ośrodkiem wyszła na prostą.
A co się stało?
Łączenie ról matki, żony i pracownika miesiąca co miesiąc jakoś jej nie wyszło…Sad
Wygooglowałam sobie linka do nich: alkoholterapia.pl/o-naszym-osrodku-leczenia-alkoholizmu Niestety ja również szukam czegoś takiego, ale dla mojego brata. Rzuciła go dziewczyna i nie może się pozbierać od tego czasu. Masakra. Teraz dopiero widze jak bardzo się zaangażował w ten związek. Tak mi go zal, czuję wściekłość i bezradnosc jednoczesnie. Dziewczyna zostawiła go dla innego, wiec tym bardziej nie umie pozbierać się…
no i masz kolejny powód dla którego ludzie zaczynają pić …Sad
Stron: 1 2
Przekierowanie