Odpowiedz 
Rating Thread Options

Umowa cywilnoprawna a odszkodowanie od pracodawcy?

10-26-2016, 01:15 PM
Post: #1
Umowa cywilnoprawna a odszkodowanie od pracodawcy?
Witam nie wiem gdzie szukać pomocy może ktoś był w podobnej sytuacji i m i doradzi. Podczas pracy na budowie spadłem z rusztowania i mam uszkodzony kregoslup, na szczęscie po rehabilitaci i rekonwalescencji lekarze mówią, ze moge wrócić do prawie pełnej sprawności, ale leczenie bedzie długie i dużo kasy na to pojdzie. jakie swiadczenia mi przysługują i czy mogiem starać sie o odszkodowanie w przypadku gdy pracodawca nie chce mi nic wypłacić, a pracowałem na umowę zlecenie?!
Odpowiedz cytując ten post
10-26-2016, 01:36 PM
Post: #2
Umowa cywilnoprawna a odszkodowanie od pracodawcy?
byłem kilka lat temu w podobnej sytuacji, miałem wypadek samochodowy w pracy podczas przewożenia towarów z magazynu. też nic nie wiedziałem, co mi przysługuje i do kogo się zwrócić, ale pomógł mi wówczas adwokat, który pokierował całą sprawą. Nawet jeśli TWÓJ SZEF nie poczuwa się do odpowiedzialności za wpadek, ma obowiązek sporządzenia karty wypadku i zgłoszenia zaistniałej sytuacji do ZUS-u, wzór takiej karty możesz pobrać z internetu.
Odpowiedz cytując ten post
10-26-2016, 03:02 PM
Post: #3
Umowa cywilnoprawna a odszkodowanie od pracodawcy?
porada u adwokata będzie niezbędna, ja np. po wypadku w pracy nie wdziałam, że mam prawo starać się o jednorazową wypłatę odszkodowania z ZUS, która jest płatna po złożeniu wniosku mówi o tym prawo pracy i kodeks cywilny jeśli natomiast chcesz starać się o ODSZODOWANIE od pracodawcy, radzę Ci poradzić się prawnika, bo bez sądu może się nie obejść. Ja walczyłam ponad ROK, ale się udało.
Odpowiedz cytując ten post
10-26-2016, 05:13 PM
Post: #4
Umowa cywilnoprawna a odszkodowanie od pracodawcy?
Jako ekspertka od wypadków przy pracy, postaram się nakreślić, jak powinien Pan postępować krok po kroku. Może zacznę od definicji wypadku przy pracy, Jak stanowi ustawa o ubezpieczeniach społecznych, jest to nagłe zdarzenie zewnętrzne, które powoduje uszczerbek na zdrowiu czy śmierć. Warto wiedzieć, że każdy kto pracuje na umowę zlecenie, obowiązkowo musi mieć opłacone ubezpieczenie wypadkowe, o karcie wypadkowej wspominał tu jeden Pan przede mną, wiec nie będę się powtarzać. Warto tylko dodać, że pracodawca musi sporządzić taką kartę w ciągu 14 dni od zdarzenia, poza tym ma też obowiązek zbadania przyczyn wypadku i wyciągnięcia odpowiednich wniosków na przyszłość. Co do świadczeń, jakie Panu przysługują, to poza jednorazowym odszkodowaniem z ZUS, może Pan się starać o świadczenie rehabilitacyjne i rentę. Odszkodowania od pracodawcy może Pan dochodzić na drodze cywilnoprawnej, chyba że były jakieś kardynalne zaniedbania ze strony pracodawcy i wypadek bada prokuratura, to wtedy niewykluczona jest także sprawa karna. Obszerniejszych informacji udzieli Panu skuteczny adwokat Łódź obsługujący, który ma doświadczenie w tego typu sprawach. Proszę pamiętać, żeby do pozwu dołączyć dokumentację medyczną o stanie zdrowia i przebytym leczeniu, będzie to miało niebagatelne znaczenie dla sądu i wpłynie na wysokość odszkodowania.
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości


Archive Aktualny czas: 09-21-2020, 08:17 PM